en-UShe-IL
You are here:   Blog
Register   |  Login

Blog Archive:

Maximize
* Can be used in order to search for older blogs Entries

Search in blogs


Blog Categories:

Maximize
* Can be used in order to search for blogs Entries by Categories

Blog Tags:

Maximize
* Can be used in order to search for blogs by keywords

TNWikiSummit


Awared MVP

 


Microsoft® Community Contributor 


Microsoft® Community Contributor


 Read this before you use the blog! Maximize

Recent Entries

Minimize
מאי25

Written by: ronen ariely
25/05/2014 23:35 RssIcon

הקדמה

בכל קבוצה של פרטים הנמצאים ביחד קיימות מערכות חוקים, אם כתובים או בע"פ, אם רשמיים או כמוסכמות. חוקים אלו נועדו לאפשר התנהלות משותפת של הפרטים כקבוצה אחת. קהילות וירטואליות אינן יוצאות דופן בכך! ישנם חוקי התנהגות ברורים בכל פורום, ובפרט כללים הקשורים לאופן בו שואלים שאלות בפורומים מקצועיים.

אחד הדברים הכי מרגיזים אנשים שבאים לעזור בפורום הוא לראות שאלות שהם לא יכולים לענות עליהם, בעקבות מחסור במידע. בעיה אחרת נובעת מהודעות שאינן תואמות לרוח וחוקי ההתנהגות המקובלים בפורום. אני מעריך שממוצע יוצא לי בכל יום לחזור על עצמי פעמיים ולרשום לאנשים ששואלים שאלות שאנחנו לא מנחשים בקפה ולא יודעים לקרוא מחשבות. אנחנו צריכים מידע! תעזרו לנו להימנע מניחושים, או לחפור בחושך, אנחנו לא צריכים "לשאוב" מכם את המידע בתשלומים.

בבלוג קצר זה אני אנסה לפרט כיצד לשאול שאלה בצורה שמי שקורא אותה יוכל גם לענות עליה. המטרה שלנו היא להוריד את השימוש בניחוש ולהגדיל את השימוש במידע! פחות ניחושים ויותר הערכות ומסקנות.

השלב הראשון בניטור בעיה הוא הכרת המערכת. בפורומים מנסים לקבל תמיכה ממי שאינו מכיר את המערכת שלכם, ולכן מי שרוצה לקבל את העזרה צריך לספק את המידע, ולהכיר לנו את המערכת בצורה טובה ככל הניתן.

אל תפחדו לשאול שאלות בפורום: לא הביישן למד. הפורום משמש את המומחים שבינינו, אך באותה מידה נועד גם למתחילים ולכל אלו שבאמצע.

כללים בסיסיים לפני ששואלים, בזמן ששואלים וכאשר מגיבים, ואחרי שנמצא הפתרון:

1.      לפני ששואלים:

1.1.   אם נתקלתם בבעיה אז כנראה גם מישהו אחר נתקל באותה בעיה בעבר. רוב מכריע של השאלות חוזרות על עצמן, ואין סיבה שנענה שוב על שאלה שנשאלה כבר. אנא נסו לחפש תשובה בעזרת מנועי החיפוש ובחיפוש בפורום, לפני שאתם שואלים.

2.      כיצד מגיבים:

2.1.   כולנו פה בהתנדבות, ולא מקבלים על כך שכר.

2.1.1.      סבלנות, אנא אל תאיצו בקבלת העזרה, אם אתם ממהרת לקבל תמיכה תמיד אפשר לנסות למצוא תמיכה בתשלום. בפורום העזרה ניתנת לפי הזמן של הבאים לעזור ולא לפי הזמן של הבאים לקבל עזרה.

2.1.2.      שימרו על אווירה טובה בפורום

2.1.3.      התנסחו בצורה עניינית ואדיבה!

2.2.   הקפצת הודעה: ההודעות בפורום מסודרות לפי סדר התגובה האחרונה. הודעה שמגיבים אליה קופצת להיות במיקום הראשון. מספר ההודעות בעמוד מוגבל. אל תקפיצו הודעות סתם! השאלות של אחרים לא פחות חשובות מהשאלות שלכם. הקפצה תגרום להודעות אחרות להדחק למטה ללא כל סיבה. אם ההודעה שלכם עברה כבר לעמוד הבא, ועדיין לא התייחסו אליה, מותר ומומלץ לכם להקפיצה.

2.3.   הפורום נועד למתן עזרה ציבורית פתוחה ולא באופן פרטי. אנא כבדו את הפרטיות של מי שבא לעזור, ואל תשלחו שאלות בדרך פרטית.

2.4.   שאלות מרובות: לכל נושא של שאלה אנא פיתחו שרשור נפרד. אם יש לכם יותר משאלה אחת אנא סיימו את הטיפול בשאלה אחת, לפני שתפתחו שרשור נוסף עבור השאלה הבאה. אל תציפו את הפורום בשאלות פתוחות.

2.5.   ברכות, איחולים והודעות כלליות: בוקר טוב, חג שמח, יום הולדת שמח...
למרות שהפורום הינו פורום מקצועי, בהחלט יש בו מקום לאווירה קהילתית. את כל הודעות ה Off-Topic יש לצרף לאותו שרשור! יש לציין בכותרת ההודעה את המילה Off-Topic

2.6.   בקשות לקודים מוכנים בפורום: הפורום נועד לתת כלים למסייע לאנשים בעת כתיבת קוד. תפקידנו אינו לספק לכם קודים מוכנים, אלא לעזור ולשתף אחרים בידע שלנו.

3.      כיצד לשאול שאלה

3.1.   חשוב מאוד שההודעה תכלול מידע על מה שאתם מנסים לעשות.

3.2.   בהודעות שבהן מוצגת בעיה, צרפו את הודעות השגיאה המלאות (טקסט ולא רק תמונה!).

4.      הגעתם לפתרון?

4.1.   פתרתם את הבעיה לפני שקיבלתם עזרה בפורום? נשמח לדעת איך.

4.2.  

 

דגשים לשאלות בתחום התכנות והפיתוח בכלל:

פיתוח תוכנה, היא פעולה רחבה מאוד שיכולה לכלול שימוש בשפות שונות, שימוש בטכנולוגיות שונות. פיתוח יכול להתבצע עבור מערכות שונות ובתנאים שונים. נסו לתת לנו פירוט מלא ככל הניתן ולא רק  הודעה על כך שיש לכם בעיה, על מנת שנוכל לעזור! המפתח לבקשת עזרה בצורה יעילה, הוא לספק מידע, מידע, ועוד מידע! אבל רק מידע רלוונטי.

1.      צרפו להודעה את הקוד הרלוונטי (רק החלק הרלוונטי!)

1.1.   כשכוללים קוד בהודעות, או כותבים הודעות באנגלית נא להשתמש בעיצוב המתאים באמצעות הכפתור של "הוספת קוד".

2.      צרפו להודעה קישור לקובץ של פרויקט, המשחזר את הבעיה, אם אתם יכולים (אין צורך בצירוף כל הפרויקט המקורי שלכם! נסו להתמקד בפרויקט מינימלי המשחזר את הבעיה). זכרו שלא כל מפתח עובד עם אותם פרויקטים ולפעמים הדרך הכי מהירה לניטור הבעיה היא לראות את הבעיה פיזית.

3.      אם הפורום אינו ייעודי לשפה מסוימת אז יש לציין בגוף ההודעה את השפה שאתה אתם עובדים (#VB.NET, C, וכו´)

4.      אם הפורום אינו ייעודי לסוג פרויקט מסוים ו/או סביבת הרצה מסוימת, אז יש לציין בתוכן ההודעה את סוג הפרויקט והסביבה (למשל ASP.NET, Windows Forms, Windows Store, Class Library, Console Application, Windows Service, WPF Application, ועוד). תוכנת ה Visual Studio כוללת עשרות תבניות מוכנות של פרויקטים! אם אתם לא בטוחים באיזה סביבה אתה עובדים או תחת איזה פרויקט אז אנא ציינו באיזה תבנית עשיתם שימוש כאשר ייצרתם את הפרויקט.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/0fyc0azh.aspx

דגשים לשאלות בתחום מסדי נתונים ושאילתות

1.      עזרו לנו לשחזר את הבעיה

1.1.   פחות סיפורים ויותר קוד, צרפו DDL+DML

1.2.   צרפו תוצאות מצופות שאתם רוצים לקבל.

2.      הסבירו מה ניסתם לעשות עד כה והיכן נתקלתם בבעיה