en-UShe-IL
You are here:  Blog
Register   |  Login

TNWikiSummit


Blog Archive:

Maximize
* Can be used in order to search for older blogs Entries

Search in blogs


Blog Categories:

Maximize
* Can be used in order to search for blogs Entries by Categories

Microsoft® Community Contributor 


Microsoft® Community Contributor


Blog Tags:

Maximize
* Can be used in order to search for blogs by keywords

Minimize מה בעמוד?בחלק זה אני נעזר במערכת בלוגים על מנת להכניס כמה מדריכונים (מדריכים קצרים, הערות, הארות וחומרים לעזרה). הרעיון אינו בלוג במובן הרגיל! כל המדריכונים פעילים ועוברים שינוי ועריכה עם הזמן בניגוד להודעות בלוג קבועות רגילות. לפיכך גם אין מקום להצגת תגובות גולשים על גבי המדריכון (יכולות לא להיות רלוונטיות אחרי שינוי). אם יש לכם תגובות על המפורסם כאן ניתן לשלוח אותם ישירות למייל. אשמח לקבל הערות והארות. היה ומצאתם טעות אשמח לתקן את המפורסם כאן לטובת שימוש עתידי...

לצפייה, מעקב אחרי פרסומים ועבודה עם תוכנות RSS אפשר לעשות שימוש בקישור הבא:
http://ariely.info/Blog/tabid/83/rssid/2/ariely-ronen-blogs

 אתר זה נועד לצרכים פנימיים. בחלק זה אני שומר מעט מאמרים ומדריכונים שלי (מדריכים קצרים) במגוון תחומים לשימוש אישי ולשימוש לקוחות שלי. החומר מפורסם בחלקו בצורה הנגישה לכל גולש, אבל כאמור מדובר על מסמכים פנימיים וכל שימוש יעשה על אחריות המשתמש בלבד!


Recent Entries

By ronen ariely on 28/11/2014 13:46
Split Date's Range into Shifts per days
By ronen ariely on 29/10/2014 16:18

In some case we have to use single value, in order to represent a list of elements (values). This is a very common needs in hardware and software developing. All the logics that we discus in this article, can be implements regardless of database use. In this article we will focus on using SQL Server to implement our logics. This might be an external demand (applications for example) or even a result of bad database design. Yet, the needs is clear, we want to store multiple elements in one column. Those elements can be properties list, options, security permissions, dates, or any other data.

In this article we will go over several solutions, using different logics. Our challenge is to find a good logic, which give us a one-to-one correspondence, between each available combination of our elements, to a single value which represent this combination.

By ronen ariely on 17/10/2014 10:27

Sometimes A new version or feature release and a new bug which related to this feature revealed, but sometimes we stuck with a BUG for years.. many years... 15 years even... will it be fix in the next version?

Using User Defined Function In Constraint can lead to a BUG! In this short blog I will just reproduce the BUG and show a simple workaround. This is not a new topic, and you probably can find lot of articles on net,on the same issue, but since it came up again... i decided to post this blog again.

By ronen ariely on 10/10/2014 00:36
Short and simple Stored Procedure to find the pearson who was the last one who deleted a record from a table. Very useful when your boss delete row and start to shout at you why the data is not accurate, or why tour application have a bug :-) 
By ronen ariely on 01/10/2014 10:53
This is small set of script in order to get the connection properties. You can use it in order to compare two execution of the same query on the same database which use different Execution Plan as a result of different Connection Properties.
By ronen ariely on 11/09/2014 12:01

This short blog give a simple example how to use "FOR XML" hint in order to consolidate data in different rows into a single row in the result SET (an operation known as Un-Split data). In this example we are going to group together only rows with the same value in specific column/s. In short we can call this action "Un-split data with grouping"

By ronen ariely on 04/09/2014 09:41

SQL Server can listen to request which come to specific IP address on specific port, or to all request regardless the IP, It can listen to request which come to a Named pipe, as well. By default, SQL server uses port 1433 in TCP/IP, and default instance of Microsoft SQL Server listens on "\\.\pipe\sql\query" named pipe.

In this short article I will show how we can configure those options.

By ronen ariely on 17/08/2014 19:11

לפני כמה ימים נשאלה שאלה מעניינת בפורום של MSDN העולמי (אנגלית). לאחר דיון קצר בפרוום ובפייסבוק נראה שהדיון גווע עם האמירה "אי אפשר". מי שמכיר אותי יודע שאמירה כזו במחשבים לא מקובלת עלי ולמעשה הגעתי לשרשור של ההודעה בדיוק בנקודה זו. לכן החלטתי למצוא דרך פשוטה לפתרון הבעיה. בלוג זה מציג את הרעיון העומד מאחורי הפתרון בצורה מפורטת.

אז מה הבעיה מולה אנחנו עומדים?

שימוש ב DBCC כחלק משאילתת VIEW לא מאפשר בצורה ישירה. אז כיצד אפשר לבצע את זה בכל זאת?

בואו נראה עד כמה הדברים קלים לביצוע :-)
קריאה מהנה...

By ronen ariely on 26/07/2014 23:21

רמת בידוד סדרתיות (Serializable) דורשת כי כל שאילתה שבוצעה במהלך עסקה חייבת לקבל את אותו הסט של שורות בכל פעם שהיא מתבצעת במהלך העסקה. נעילת טווח נועדה להגן על שורות אשר בצורה עקיפה או ישירה נמצאות באוסף השורות שנקראות על ידי הוראת שאילתה, בזמן שאנחנו עובדים ברמת בידוד סדרתית. נעילת טווח מפתח (key) מבטיחה לנו שמירת הדרישות של רמת הבידוד, על ידי מניעת שינויים במפתחות אשר עלולים להיות בטווח המפתחות שהשאילתה קוראת.

במאמר מעמיק זה נדון בנושא נעילות טווח והקשר לרמת בידוד סדרתית. כמו כן נציג מקרים בהם נוכל למטב את השאילתה ולמצנוע נעילות תוך שינוי קטן בשאילתה, ובכך נוכל להשיג את מיטוב העבודה.

By ronen ariely on 20/07/2014 20:34

קרה לכם שישבתם בבית או בפגישה או אפילו בבילוי ופתאום קיבלתם טלפון דחוף ואתם חייבים להתחבר לשרת?

כל מערכת הפעלה נפוצה כוללת ממשק פקודות המאפשר לנו גישה לניהול וביצוע פעולות ברמת הבסיס של מערכת הפעלה. בדרך כלל ממשק זה מאפשר אפילו ביצוע של פעולות שהממשקים הגרפיים לא מאפשרים. אבל כיצד נתחבר לממשק הפקודות של מערכת ESXI מרחוק ללא צורך בהתקנה של תוכנה על המחשב המקומי? בבלוג קצר זה אני פשוט רושם לשימושי ולשימוש הקוראים מספר פקודות בהם אני עושה שימוש על בסיס יומי לצורך תחזוקת המכונות הוירטואליות שלי. על מנת לתת הקדמה ואת היכולת להתחבר לשרת מרחוק אני אוסיף בתחילת הבלוג הסבר מהיר על כיצד נתחבר לשרת על מנת להפעיל את הפקודות הנ"ל או במילים אחרות כיצד נתחבר לממשק הפקודות ממחשב מרוחק.

הערות, הארות וסתם נקודות שאתם מוצאים שכדאי להוסיף למאמר, ניתן לרשום בעמוד הפייסבוק שלי.