en-UShe-IL
You are here:   Blog
Register   |  Login

Search in blogs


Blog Categories:

Maximize
* Can be used in order to search for blogs Entries by Categories

Blog Tags:

Maximize
* Can be used in order to search for blogs by keywords

Blog Archive:

Maximize
* Can be used in order to search for older blogs Entries

Microsoft® Community Contributor 


Microsoft® Community Contributor


Minimize מה בעמוד?

בחלק זה אני נעזר במערכת בלוגים על מנת להכניס כמה מדריכונים (מדריכים קצרים, הערות, הארות וחומרים לעזרה). הרעיון אינו בלוג במובן הרגיל! כל המדריכונים פעילים ועוברים שינוי ועריכה עם הזמן בניגוד להודעות בלוג קבועות רגילות. לפיכך גם אין מקום להצגת תגובות גולשים על גבי המדריכון (יכולות לא להיות רלוונטיות אחרי שינוי). אם יש לכם תגובות על המפורסם כאן ניתן לשלוח אותם ישירות למייל. אשמח לקבל הערות והארות. היה ומצאתם טעות אשמח לתקן את המפורסם כאן לטובת שימוש עתידי...

לצפייה, מעקב אחרי פרסומים ועבודה עם תוכנות RSS אפשר לעשות שימוש בקישור הבא:
http://ariely.info/Blog/tabid/83/rssid/2/ariely-ronen-blogs

 אתר זה נועד לצרכים פנימיים. בחלק זה אני שומר מעט מאמרים ומדריכונים שלי (מדריכים קצרים) במגוון תחומים לשימוש אישי ולשימוש לקוחות שלי. החומר מפורסם בחלקו בצורה הנגישה לכל גולש, אבל כאמור מדובר על מסמכים פנימיים וכל שימוש יעשה על אחריות המשתמש בלבד!

Recent Entries

By ronen ariely on 17/08/2014 19:11

לפני כמה ימים נשאלה שאלה מעניינת בפורום של MSDN העולמי (אנגלית). לאחר דיון קצר בפרוום ובפייסבוק נראה שהדיון גווע עם האמירה "אי אפשר". מי שמכיר אותי יודע שאמירה כזו במחשבים לא מקובלת עלי ולמעשה הגעתי לשרשור של ההודעה בדיוק בנקודה זו. לכן החלטתי למצוא דרך פשוטה לפתרון הבעיה. בלוג זה מציג את הרעיון העומד מאחורי הפתרון בצורה מפורטת.

אז מה הבעיה מולה אנחנו עומדים?

שימוש ב DBCC כחלק משאילתת VIEW לא מאפשר בצורה ישירה. אז כיצד אפשר לבצע את זה בכל זאת?

בואו נראה עד כמה הדברים קלים לביצוע :-)
קריאה מהנה...

By ronen ariely on 26/07/2014 23:21

רמת בידוד סדרתיות (Serializable) דורשת כי כל שאילתה שבוצעה במהלך עסקה חייבת לקבל את אותו הסט של שורות בכל פעם שהיא מתבצעת במהלך העסקה. נעילת טווח נועדה להגן על שורות אשר בצורה עקיפה או ישירה נמצאות באוסף השורות שנקראות על ידי הוראת שאילתה, בזמן שאנחנו עובדים ברמת בידוד סדרתית. נעילת טווח מפתח (key) מבטיחה לנו שמירת הדרישות של רמת הבידוד, על ידי מניעת שינויים במפתחות אשר עלולים להיות בטווח המפתחות שהשאילתה קוראת.

במאמר מעמיק זה נדון בנושא נעילות טווח והקשר לרמת בידוד סדרתית. כמו כן נציג מקרים בהם נוכל למטב את השאילתה ולמצנוע נעילות תוך שינוי קטן בשאילתה, ובכך נוכל להשיג את מיטוב העבודה.

By ronen ariely on 20/07/2014 20:34

קרה לכם שישבתם בבית או בפגישה או אפילו בבילוי ופתאום קיבלתם טלפון דחוף ואתם חייבים להתחבר לשרת?

כל מערכת הפעלה נפוצה כוללת ממשק פקודות המאפשר לנו גישה לניהול וביצוע פעולות ברמת הבסיס של מערכת הפעלה. בדרך כלל ממשק זה מאפשר אפילו ביצוע של פעולות שהממשקים הגרפיים לא מאפשרים. אבל כיצד נתחבר לממשק הפקודות של מערכת ESXI מרחוק ללא צורך בהתקנה של תוכנה על המחשב המקומי? בבלוג קצר זה אני פשוט רושם לשימושי ולשימוש הקוראים מספר פקודות בהם אני עושה שימוש על בסיס יומי לצורך תחזוקת המכונות הוירטואליות שלי. על מנת לתת הקדמה ואת היכולת להתחבר לשרת מרחוק אני אוסיף בתחילת הבלוג הסבר מהיר על כיצד נתחבר לשרת על מנת להפעיל את הפקודות הנ"ל או במילים אחרות כיצד נתחבר לממשק הפקודות ממחשב מרוחק.

הערות, הארות וסתם נקודות שאתם מוצאים שכדאי להוסיף למאמר, ניתן לרשום בעמוד הפייסבוק שלי.

By ronen ariely on 15/07/2014 20:56

הקדמה

במשפט אחד נוכל להתייחס לחותמת זמן (timestamp) כסוג של תאריך, שמנוהל ברמת מסד הנתונים ונשמר בצורה בינארית. חותמת הזמן נועדה לאפשר לנו לנטר את השינויים של נתונים בטבלה. הרעיון הוא להצמיד לכל שורה בטבלה חותמת זמן, שמתאימה לזמן השינוי האחרון שנעשה בשורה זו. שינוי זה יכול להיות תוצאה של הכנסת השורה לטבלה, או עדכון שלה.

על מנת לעמוד במטרות של טור זה, השרת חייב להבטיח שהערכים בחותמת הזמן יהיו תמיד ייחודיים, בין שני זמנים שונים.

שרתי SQL  נועדו לעבודה מסיבית עם נתונים הן מבחינת כמות הנתונים והן מבחינת מהירות העבודה עם הנתונים. השימוש בגדלים מוחלטים כגון סוגי זמנים שונים, לא נותן לנו את הפתרון המתאים בשל תלות ברזולוציה של הנתונים, כפי שנראה בהמשך. כחלק מהצורך לניהול נתונים במערכות כבדות נמצא פתרון בעזרת סוג שונה, שקיבל את השם חותמת זמן - timestamp.

במאמר זה אני אנסה לתת הסבר מקיף ומלא על נושא חותמות זמן בשרתי SQL Server החל מהגרסאות הקדומות שלו ועד השרתים החדשים.

By ronen ariely on 30/05/2014 08:36

Buffer Pool Extension או בשם המקוצר BPE היא תוספת חדשה בגרסאות Standard ו Enterprise של SQL Server 64 Bit. באופן תיאורטי הרחבה זו יכולה לשפר באופן משמעותי את היכולת של מערכות הצורכות זיכרון כגון OLTP. ההרחבה מבוססת על הוספת Buffer Pool היושב על מחיצה מהירה (SSD למשל), ובכך מאפשרת להרחיב את השימוש בזיכרון RAM. ה BPE יראה עבור המשתמש כזיכרון מטמון נוסף. רכיב בשם Buffer Pool Manager אחראי על ניהול המידע בזיכרון המטמון המורחב (תיאום בין ה RAM לבין ההרחבה). ההרחבה נעשית על ידי יצירת מטמון זיכרון הירארכי, כאשר הרמה העליונה מתקיימת ב RAM והרמה השנייה בהרחבה של הזיכרון המטמון.

By ronen ariely on 25/05/2014 23:35

בכל קבוצה של פרטים הנמצאים ביחד קיימות מערכות חוקים, אם כתובים או בע"פ, אם רשמיים או כמוסכמות. חוקים אלו נועדו לאפשר התנהלות משותפת של הפרטים כקבוצה אחת. קהילות וירטואליות אינן יוצאות דופן בכך! ישנם חוקי התנהגות ברורים בכל פורום, ובפרט כללים הקשורים לאופן בו שואלים שאלות בפורומים מקצועיים.

אחד הדברים הכי מרגיזים אנשים שבאים לעזור בפורום הוא לראות שאלות שהם לא יכולים לענות עליהם, בעקבות מחסור במידע. בעיה אחרת נובעת מהודעות שאינן תואמות לרוח וחוקי ההתנהגות המקובלים בפורום. אני מעריך שממוצע יוצא לי בכל יום לחזור על עצמי פעמיים ולרשום לאנשים ששואלים שאלות שאנחנו לא מנחשים בקפה ולא יודעים לקרוא מחשבות. אנחנו צריכים מידע! תעזרו לנו להימנע מניחושים, או לחפור בחושך, אנחנו לא צריכים "לשאוב" מכם את המידע בתשלומים.

בבלוג קצר זה אני אנסה לפרט כיצד לשאול שאלה בצורה שמי שקורא אותה יוכל גם לענות עליה. המטרה שלנו היא להוריד את השימוש בניחוש ולהגדיל את השימוש במידע! פחות ניחושים ויותר הערכות ומסקנות.

By ronen ariely on 28/04/2014 13:10

In this short blog I will post a simple dynamic query to search in one operation all string columns ('text','ntext','varchar','nvarchar','char','nchar') of the specific table or in all tables of the database. Next step, we can use CROSS APPLY and SPLIT Function (or user type) in order to expand this query to get result from several searching strings.

By ronen ariely on 09/04/2014 20:46

לפני כמה חודשים העליתי מאמר בנושא הרצת אותה שאילתה דרך אפליקציות שונות. במאמר הקודם, ראינו שהשרת בונה תכנית הרצה שונה לחלוטין לפעמים לאותה שאילתה כאשר היא מורצת דרך תוכנת ה SSMS וכאשר היא מורצת דרך אפליקציית Dot.Net למשל. אם נרצה לסכם את המאמר לשורה אחת אז נוכל להגיד שמקור ההבדל נובע מהגדרות שונות של ה SESSION וההתחברות אל מסד הנתונים והשרת. במאמר זה נדון בנושא הנשמע דומה דומה אבל עם הסבר שונה לחלוטין: הרצת אותה שאילתה בגרסאות שונות של שrת ה SQL. אפשר לנחש מהעובדה שאני כותב בלוג זה שככל הנראה, שגרסאות שונות יתנהגו באופן שונה.

By ronen ariely on 31/03/2014 02:21

In several cases in life we encounter a date range defined by its start and end dates, and we need to split the range into months included in that range. For example, we may need to find the months include with in a given date range, or in a bit more complex demand, we may need to find the exact date range in each of the months include with in a given date range. In this case if our date range is defined by starting date 2014-03-14, and ending date of 2014-05-16 then our result set should be:

From Date       To Date
2014-03-14     2014-03-31
2014-04-01     2014-04-30
2014-05-01     2014-05-16

This short article we will show how we can split a single date's range (start date, end date) into the data set of months which included in that range. In the next step we will use this solution to break a set of date ranges (table) into one set of months.

By ronen ariely on 29/03/2014 23:09

Case study: We need to develop small application, which can be executed in variety ways, on variety interfaces. For example we need to be able to execute the application using: (1) command line (with or without parameters), or by (2) double click the exe file, or (3) from command shell / PowerShell. Moreover, we need our application to return information, using variety of Graphical user interfaces (GUI), according the execution option that we used. For eample, if we executed the application using GUI (option 3), then we need to let the user choose which GUI to use according to the parameter he passed to the executing command. If he didn't use any parameter (default), or if he used 'gui' as the parameter's value (option 1, 2), then we open a 'windows form', as our GUI. If the user pass the parameter 'console' and he using a shell interface, than the result will be seen on current shell without opening new GUI (option 2).